کمک به تولیدکننده ایرانی و نیروی کار با بهبود نماد اعتماد الکترونیک

راهنمای سفارش طراحی سایت شرکتی و سایت تجاری
دی ۲, ۱۳۹۵
تنظیمات سئو و تغییر رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل. آیا تغییر برند یا نام شرکت باعث کاهش رتبه سایت می شود؟ چرا سایت شرکت رتبه خوبی در گوگل ندارد؟
کدام سرویس سئو – سئوی جزئی یا سئوی کلی؟
تیر ۱۸, ۱۳۹۶
بهبود کارائی نماد اعتماد الکترونیک در راستای کمک به تولیدکننده ایرانی و نیروی کار. سیستم رتبه بندی شرکت ها بر اساس نیروی کار بیمه شده، سئو شدن، سایت پیوندها و کمک از گوگل

بهبود کارائی نماد اعتماد الکترونیک در راستای کمک به تولیدکننده ایرانی و نیروی کار. سیستم رتبه بندی شرکت ها بر اساس نیروی کار بیمه شده، سئو شدن، سایت پیوندها و کمک از گوگل

کمک به تولیدکننده ایرانی و نیروی کار با بهبود نماد اعتماد الکترونیک. سیستم رتبه بندی شرکت ها بر اساس نیروی کار بیمه شده، سئو صفحه اول گوگل، سایت پیوندها و کمک از گوگل

پیشنهاد به مرکز توسعه تجارت الکترونیک

بهبود  کارائی نماد اعتماد الکترونیک در راستای کمک به تولیدکننده ایرانی و نیروی کار

یقینا این ایده ها هستند که دنیای امروز ما را پیشرفته کردند.

همه می دانیم که بدلیل نفت ساختار بودن اقتصاد ما متاسفانه مفاهیم والایی همچون کار، تولید و اشتغال نه در حرف، بلکه در عمل ارزش و بهایی که شایسته شان است داده نمی شود و در این بین این دلال است که بدون هیچ زحمتی بیشترین سود را می برد و تولیدکننده ایرانی کمرش زیر بار انواع قوانین دست و پاگیر آنهم بدون حمایت خم می شود.

و تا وضع تولیدکننده اینطور باشد وضع اشتغال و بیکاری هم حل نخواهد شد و رشد اقتصادی هم ممکن نخواهد بود.

از سوی دیگر درعرصه اقتصاد جهان شاهد یک ابزار نسبتا جدید اما بسیار کارامد هستیم که همان اینترنت می باشد که فرصت کسب و کار و فروش محصول را برای همه حتی در روستاهای کوچک نیز فراهم کرده .در واقع هر شخص حقیقی یا حقوقی می تواند با کمترین هزینه و راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و رعایت قوانین بهینه سازی سایت از سراسر ایران و جهان مشتری داشته باشد.

و نماد اعتماد الکترونیک نمونه ای هر چند اولیه به عنوان یک تمرین برای پرواز کار ساماندهی فضای کسب و کار کشور را به عهده گرفته است.

در این راستا یک پیشنهاد برای بهبود عملکرد و کارائی نماد اعتماد الکترونیک به نفع تولیدکننده و نیروی کار ارائه می شود.

کمک به تولیدکننده ایرانی و نیروی کار با بهبود نماد اعتماد الکترونیک

این روزها همه از گوگل برای جستجوی نیازهای خود استفاده می کنند و بسیاری از افراد حقیقی و حقوقی با بکاربردن روش های درست و یا غیرقانونی سئو رتبه سایت خود را افزایش می دهند. اما در این بین بدلیل عدم آشنائی تولیدکنندگان با قوانین تجارت الکترونیک متاسفانه در پایان این دلالها هستند که با راه اندازی وب سایت و سئو کردن آن با جورکردن مشتری برای محصولات تولیدکنندگان و دریافت پورسانت بالا، از این آشفته بازار سود بسیار زیادی می برند.

سایتهای مختلف با طراحی شیک و زیبا اینطور القاء می کنند که ما تولیدکننده واقعی هستیم، نیروی کار متخصص و زیادی داریم، در حالیکه همه هزینه ای که انجام داده اند پرداخت هزینه یک طراحی سایت می باشد.

من یک سئوکار هستم. چنانچه هر یک از کلمات کلیدی “سرویس سئو” و یا ” مشاوره سئو”  را در گوگل جستجو کنید سایت سئو دات نت به نشانی اینترنتی

www.سئو.net

در صفحه اول گوگل می باشد. به این خاطر افراد مختلفی از تولیدکننده تا دلال برای سئوی سایت خود با من تماس می گیرند و در این تماس ها به روشنی می بینم که تولیدکننده ایرانی بدلیل اطلاعات کم در این زمینه مهم انتخاب درستی ندارد که به خودی خود باعث باز شدن جای دلال در این بازار پرسود می شود.

اما همانطور که می دانیم برای استفاده از این ابزار در جهت رشد اقتصادی نیاز به ساماندهی این بخش نیز می باشد. همانطور که کشورهای کوچک و بزرگ جهان برای ورود شرکت های خارجی به مرز اینترنتی خود انواع قوانین و مالیات ها را در نظر می گیرند.

البته این دیدی مثبت از نقش یک دلال است در حالیکه برخی از آنها محصول بی کیفیت چینی یا محصولات بی کیفیت و بی نام و نشان را با قیمت بالا و با انواع وعده وعیدهای ارائه پشتیبانی می فروشند، اما وقتی برای آن محصول بی کیفیت مشکلی پیش می آید یا در دسترس نیستند یا با انواع بهانه از مسئولیت خود شانه خالی کرده و در نهایت مشتری را از خرید خود پشیمان می کنند که در نتیجه مشتری دیدی منفی به اینترنت و خریدهای اینترنتی خواهد داشت که این دید منفی به ضرر فروشگاه های اینترنتی معتبر و در نهایت به زیان توسعه تجارت الکترونیک نیز خواهد بود.

این افراد به پشتیبانی و اعتبار و سابقه برند و وب سایت اهمیت نداده و حتی با روش های سئوی کلاه سیاه می خواهند چند مدتی در صفحه اول گوگل بمانند تا محصول یا سرویس خود را بفروشند و بعد ناپدید می شوند و برایشان اهمیت هم ندارد که گوگل متوجه استفاده از روش تقلب در سئو شده و سایتشان را از نتایج جستجوی خود حذف کند.زیرا محصول بدون کیفیت نیاز به پشتیبانی و برندسازی و اعتبار ندارد!

و در این بین خریدار است که ضرر می کند و البته تولیدکننده با کیفیت که هم محصولش را نفروخته و هم اینکه دید خریدار به کیفیت آن محصول بد شده است.

 

اما پیشنهاد چیست؟

یک راهکار ساده اما بسیار اثربخش و اینکه یک گزینه در کنار اعطای نماد اضافه شود و آن نمایش تعداد نیروی کار فعال در هر کسب و کار و رتبه بندی شرکت ها بر اساس نیروی کار است که انجام این کار با یک استعلام ساده از سازمان تامین اجتماعی به آسانی ممکن می باشد.

به بیان دیگر سازمان تامین اجتماعی و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با همکاری هم می توانند یک سامانه آنلاین طراحی و پیاده سازی کنند که نیروی کار بیمه شده هر کسب و کار بصورت آنلاین و لحظه ای مشخص شود. زیرا ممکن است شرکت ها هر از چند مدت به هر دلیلی نیروی کار بیمه شده خود را کاهش یا افزایش دهند و رتبه بندی کسب و کارها هم بصورت لحظه ای افزایش یا کاهش پیدا کند.

و هر صنعت در یک دسته بندی و صفحه اختصاصی از سایت اینماد رتبه بندی شود تا افراد در هنگام خرید اینترنتی این شرکت ها را در اُلویت انتخاب خود قرار دهند.

 

فرهنگ سازی ضمانت اجرایی اثربخشی این طرح

هیچ طرحی بدون حضور و آگاهی مردم به نتیجه نمی رسد پس نیاز مبرمی به فرهنگ سازی این شیوه در کشور داریم.

به اینصورت که در سایت نماد اعتماد الکترونیک که البته طراحی بسیار ضعیفی دارد و لوگویی که اصلا زیبا و حرفه ای نیست تغییرات زیادی ایجاد شود.سپس بخشی ایجاد شود که در هر بخش شرکتها بر اساس میزان نیروی کار فعال دسته بندی شوند.

و اما کار اصلی و مهم یعنی ایجاد فرهنگ سازی در بین مردم و تشویق خرید از شرکتهایی که نیروی کار بیشتری را در استخدام خود دارند.

برای نمونه در تبلیغات رسانه ها عنوان شود:

از شرکتهای معتبری که تعداد بیشتری از فرزندان شما را استخدام کرده اند محصول با کیفیت خرید کنید تا اشتغال و استخدام بیشتر شود.

همینطور برای برندهای خارجی نیز این رتبه بندی وجود داشته باشد تا آنها تشویق به انتقال فناوری و ایجاد خط تولید در داخل کشور شوند. زیرا هدف اصلی هر شرکتی مخصوصا در دنیای رقابتی امروز افزایش فروش می باشد.

 

انجام این کار چند مزیت دارد.

در این جنگل تجارت الکترونیکی ایرانی روباهانی که در پوست شیرهستند مشخص می شوند!

دلال ها یا شرکت ها و کسب و کارهای کوچک که البته تا وقتی داده ها واقعی و به روز باشند نمی توانند ادعا کنند که کارهای بزرگ انجام می دهند و در واقع هر بازدیدکننده میزان تناسب نیروی کار با ادعای شرکتها را می سنجد.و بدیهی است تمایل بیشتری دارد تا محصول خود را از شرکتی خریداری نماید که نیروی کار بیشتری دارد. زیرا نیروی کار بیشتر یعنی تقسیم وظایف و تخصصی تر شدن کار و در نهایت تولید یک محصول با کیفیت. که در نوع خود کمک به اشتغال و کارآفرینی بیشتر می شود.

 

 

  • پیشنهاد بهبود عملکرد سایت پیوندها http://peyvandha.ir

این سایت جز لیست بندی معمولی آنهم ارسال اجباری کاربران از سایتهای دیگر کار خاصی انجام نمی دهد. بهتر است با نمایش صفحه تولیدکنندگان برتر ایرانی کاربردی تر شود.

کمک به تولیدکننده ایرانی و نیروی کار با بهبود نماد اعتماد الکترونیک

کمک به تولیدکننده ایرانی و نیروی کار با بهبود نماد اعتماد الکترونیک

 

  • درخواست از گوگل برای رتبه بندی ویژه به این سایت

گوگل منبع جستجوی بسیاری از ایرانیان می باشد.

گوگل بیش از هر کس دیگر می داند که سایتهای دلال ساختار که بیشتر آنها از روش های کلاه سیاه و تقلب در سئو هم استفاده می کنند چقدر زیاد هستند. این سایتها بدلیل تبلیغات محصولات بی کیفیت در نهایت باعث دلسردی خریداری خواهند شد که با جستجو در گوگل از این سایتها محصول و کالا دریافت کرده اند. و گوگل را یک منبع نامعنبر برای جستجو و خرید محصول و کالا تلقی خواهند کرد.

همچنین این کمپانی در موارد مختلفی نشان داده که از کسب و کارها حمایت می کند. بنابراین چنانچه فرایند سایت رتبه بندی تولیدکنندگان ایرانی روشن و شفاف باشد یقینا مورد حمایت گوگل قرار گرفته و رتبه ویژه ای برای این سایت در نظر خواهد گرفت.

زیرا هدف گوگل ارائه نتایج واقعی به کاربرانش می باشد.

پس یک درخواست رسمی از گوگل در این زمینه به احتمال زیاد مورد استقبال این کمپانی قرار می گیرد.

 

  • بهبود مستمر سیستم، یک نیاز ساختاری

طبیعتا یک سیستم باز نامیرا است. زیرا از زمان و سرعت رشد عقب نمی ماند. به این خاطر بسیار اهمیت دارد که این سیستم قابلیت رشد و توسعه و به روزرسانی را داشته باشد.

برای نمونه در طرح های توسعه ای این نرم افزار آنلاین پس از مدتی رتبه بندی تولیدکنندگان می تواند بر اساس میانگین و ارزش های دیگر انجام شود. برای مثال یک الگوریتم هوشمند نوشته شود که علاوه بر تعداد نیروی کار، سابقه حضور دائم نیروی کار هر شرکت نیز در رتبه بندی لحاظ شود.

زیرا سابقه در کار باعث افزایش تخصص و تجربه در کار شده که در تولید محصول با کیفیت نقش اساسی دارد. از سوی دیگر برای نیروی کار آرامش و امنیت شغلی به همراه می آورد که این آرامش به خانه و خانواده ها نیز گسترش می یابد.

برای مثال شرکت “الف” و “ب” هر کدام ۱۰۰ نیروی کار فعال بیمه شده دارند. اما ۵۰ تن از نیروی کار “شرکت ب” دارای سابقه و حضور مستمر کار بیش از ده سال در شرکت هستند.بنابراین رتبه شرکت ب بیش از رتبه شرکت الف باشد.

برای مثال برای هر یک سال یا شش ماه سابقه نیروی کار در همان شرکت یک رتبه در نظر گرفته شود.

 

اما از سوی دیگر باید با امتیازهای ویژه اهمیت سابقه طولانی فعالیت در یک شرکت را برای نیروی کار نیزمشخص کرد. به اینصورت که تعداد سالهایی که هر نیروی کار در یک شرکت حضور مستمر داشته برایش حقوق بازنشستگی بیشتری نسبت به نیروی کاری که هر دو سه ماه محل کار خود را تغییر می داده در نظر گرفت.

و در نهایت عملی شدن هر دو مورد باعث مسئولیت پذیری بیشتر و افزایش آستانه تحمل نیروی کار و کارفرما در راستای سود مشترک خواهد شد.

و این یعنی “حمایت عملی” از کار و سرمایه ایرانی و البته اولین گام در راه برندسازی و تولید محصول با کیفیت ایرانی.

 

مهدی محمدی دهقانی

کارشناس مدیریت بازرگانی

عضو انجمن علمی تجارت الکترونیک ایران

عضو انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

 

 

سئو دات نت
سئو دات نت
خدمات سئو - بک لینک - افزایش رتبه سایت شخصی تا شرکتی - سرویس طراحی حرفه ای سایت همراه با سرویس سئو با بهترین قیمت. مشاوره رایگان برای یک انتخاب درست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.